| SamsungGalaxyS3 a întrebat:

am o intrebare foarte urgenta.
Dimineata, inainte sa plec la scoala, calculatorul meu era perfect. Dar adese ori in inchideam fortat sau ii dadeam restart de la un buton pentru ca nu mergea tastatura/mausul si se blocau.
Dupa ce am venit de la scoala, am aprins calculatorul si s.a inchis, am schimbat priza si a pornit. Si cand am vrut sa intru pe firefox, mi s.a parut ceva ciudat, toate fisierele mele pe care le.am descarcat si pe care le am avut din local disk C erau sterse complet toate! Ca si cum s.a instalat windowsu` singur. Ce s.o fi intamplat? Au mai ramas cateva fisiere gen : Messenger, Firefox dar restul, toate foldere pozele, downloadarile erau sterse. Ce fac, cum mi le recapat inapoi? P.S. nu avea cine sa umble in calculator pentru ca eu am fost singura acasa toata ziua.

3 răspunsuri:
| Stefxn a răspuns:

Incearca system restore poate ai noroc desi nu cred... de aia ai nevoie de firewall si antivirus instalate eu am deja 3 chestii pe PC dupa o experienta neplacuta cu un hacker mi-am pus pe langa antivirus firewall si antispyware. Nu are nicio treaba faptul ca te-ai enervat si l-ai inchis singur dar iti sugerez sa instalezi ce ti-am spus daca vrei sa scapi de probleme cat despre fisiere... eh incearca system restore

| TheM4A1 a răspuns:

Mda... Ai descarcat ceva si a fost cu virusi cum ar fi trojan keylogger.
Fa-ti windosul din nou iti sugerez! paa
Bafta! Nu e de jucat cu treaba asta!

| vladutz12345 a răspuns:

Sigur ti s-a infectat calculatorul cu un trojan keyloger.Iti trebuie si antivirus instalat.Incearca sa faci system restore