| lovemusic605 a întrebat:

Bună, TPU! Am o mică problemă. Astăzi, mama mea s-a dus la service-ul RDS din oraş să schimbe un modem 3G pe care l-am avut de la ei cu un altul compatibil cu tableta mea. Modemul nou este OK, nu aceasta este problema. În modemul vechi, pe lângă cartela SIM Digi, fără de care nu exista Internet, mai aveam introdus şi un card de memorie de 2 GB mai vechi (l-am folosit mai demult la telefon, dar acum am altul), cu tot felul de poze şi melodii de mai demult. Faza e că pe când le-am explicat părinţilor această problemă, ei n-au prea vrut-o să o discute, că şi aşa au umblat destul ca să rezolve modemul acesta 3G pentru tabletă.
Voi ce spuneţi? Merită sau nu să te duci la ei să le spui că ai uitat cardul de memorie în modem? Faza-i că nici nu ştiu dacă o să-l mai găsească, la câte modele or fi având, chiar dacă ştiu modelul stickului. În plus, nu era nu ştiu ce chestie, doar ceva mai vechi, ca nişte amintiri, şi nici nu prea l-am mai folosit sau nu m-am uitat pe conţinutul acestuia de când mi-am schimbat cardul la telefon. Cu toate acestea, eu mai am acel sentiment că ce-i al meu al meu să fie, nu că-i în mână la altcineva. Deci, merită sau nu merită? Cea mai bine exprimată opinie va primi fundă!winking

Răspuns Câştigător
| IonutDaniel21 a răspuns:

La fel zic si eu "ce-i al meu al meu să fie".
Sincer acum ai putea sa te duci la ei si sa le spui ce s-a intamplat si ca continutul de pe card este foarte important pentru tine. Incercarea moarte n-are si oricum nu ai nimic de pierdut daca incerci.

| lovemusic605 explică (pentru IonutDaniel21):

Ştiu, dar părinţii mei nu mai au nervi, ca să zic aşa, să se ducă, iar eu, dacă m-aş duce acolo, nu ştiu dacă m-ar lua în seamă, adică eu nu sunt titularul abonamentului, nici soţul/soţia acestuia, ci băiatul lor. Eu m-aş duce, dar poate nici nu mă bagă în seamă.

| IonutDaniel21 a răspuns (pentru lovemusic605):

Pai cati ani ai?
Daca ai peste 15 ani poti incerca te duci si intrebi daca este acolo si dupa acea daca este vorbesti cu mama ta sa mergeti impreuna.

| lovemusic605 explică (pentru IonutDaniel21):

Oricum, eu apreciez răspunsul tău. Na, cred că mă voi duce, dar cu condiţia să fie de acord şi părinţii, dar mai văd eu. Oricum, mi se pare aşa, cam ciudat, să aibă ei un lucru de-al meu, cu poze şi muzică de-a mea! Mulţumesc mult de încurajare! :bd

| IonutDaniel21 a răspuns (pentru lovemusic605):

Cu placere!
Eu ti-am spus ce as face eu.