| merxand a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Este un Dell Inspirion 3521. Cand incerc sa il conectez la un monitor (mai exact un TV, sa il folosesc ca un monitor) cu un cablu HDMI, acesta nu il recunoaste. Inainte mergea, dar in ultima vreme nu mai merge deloc. Cablul functioneaza cand conectez Xbox-ul deci nu cred ca e problema de la cablu sau TV, doar de la laptop. Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| Goguletzu a răspuns:

In principal trebuie sa faci o setare a placii video. Intri in Driver-ul corespunzator placii video si o sa gasesti o setare: Output To: o sa fie 4 optiuni, din cate imi amintesc trebuie setata cea "Desktop+Monitor" nu mai tin minte sigur, dar oricum o sa poti schimba. Succes

| shannygelu a răspuns:

Reinstaleaza driverul video

| merxand explică (pentru shannygelu):

Am incercat, am un Intel HD 4000 si AMD Radeon HD 7670M, le-am dezinstalat si instalat pe ambele dar tot nu merge.

| shannygelu a răspuns (pentru merxand):

Daca ai instalat si nu ti recunoaste dupa ce pui tv ul pe hdmi atunci ai probleme cu cablul sau mufa din laptop incearca pe alt tv sau incearca cu alt cablu