| catalin011 a întrebat:

Am un laptop Acer aspira 5733 si nu merge conectat la internet nici wireless nici prin cablu! ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce sistem de operare folosești pe el.Pentru ficeare îs cauze difreite, dar mai multe îs pentru windows.Succes

| Gabitech a răspuns:

Pai ce ai facut? ai instalat windows din nou si de atunci nu mai merge? (pentru ca va trebui sa instalezi driverele) iar daca nu mai merge fara sa-i fi facut nimic, probabil ai luat vreun virus care blocheaza porturile la internet. in functie de ce windows ai, cauta in control panel, sectiunea network si vezi sa nu le ai dezactivate (disable) o sa vezi niste calculatoare cu gri, sunt multe cauze.

| Gabonetpu a răspuns:

Treaba e in felul urmator...Ori ai vreun virus in pc si ti-a sters driverele ori ai bagat windowsul si ai uitat de drivere.

| catalin011 explică (pentru Gabonetpu):

Nu am luat nici un virus deoarece computerul e nou! l-am conectat la net, am intrat la control panel sa-i schimb limba si dupa ce i-am dat restart nu a mai mers! am windows 7home premium