| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.Am un laptop ASUS R510 la care i s-a defectat bateria, adica nu mai incarca.Intrebarea mea este cum as putea achizitiona alta noua: dupa modelul laptopului sau cel al bateriei

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Www.laptop-direct.ro

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Am verificat!
Au baterie originală pentru modelul tău. E în jurul a 3 milioane jumate bateria originală. Au și alt model mai ieftin dar nu recomand - e riscant.
Eu am luat de la ei un încărcător de laptop original și nu am ce le reproșa.
Atenție când faci comanda să soliciți desfacerea pachetului la primire înainte de efectuarea plății!
Succes la shopping!

2 răspunsuri:
| DataScience a răspuns:

Pe spatele bateriei exista un numar, de exemplu la HP-ul meu e:
HP 707616-251 (dai un search pe google si gasesti exact acest model)
Problema e ca nu poti gasi asa in magazine online, ci doar pe site-ul HP sau furnizorilor HP.

Ca sa gasesti in magazine gen eMAG, ei bine trebuie sa cauti dupa modelul laptopului si sa ai noroc sa nu fie laptopul prea vechi ca sa gasesti. Eu de exemplu am un probook 470 G1, iar pe eMAG exista o baterie care e compatibila cu toate urmatoarele modele: HP ProBook 440 445 450 455 470 G0 G1 G2.