| SMaricel a întrebat:

Am un Samsung star s5230 cam de vreo 5-6 luni si am o problema cu el.Cand incerc sa intru pe internet si vreau sa caut anumite pagini gen facebook sau altceva.mi se restarteaza telefonul.Stiti de ce si cum as putea repara asta(fara service)?

5 răspunsuri:
| Anonimity a răspuns:

Nu o sa til poata face nici la servis, am incercat eu si acolo. Sfatul meu este sa il mai folosesti pana ce iti strangi bani pentru un telefon mobil cu android sau sa il vinzi si sa pui diferenta pana la pretul unui telefon cu android.Eu l-am vandut pe al meu cu 300 lei si am mai adaugat 150 lei si mi-am luat un samung de la,, eMAG,, ce rula cu android si sincer sunt chiar multumit de el.Nu se blocheaza,perge pe,, youtube,,, pe facebook,, pe twitter,, are o camera foto mai mare, si accepta mai multe teme si aplicatii pe care Samsung star s5230 nu era capabil sa la deschida.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor si iti urez bafta in luarea unei decizii!

| SMaricel explică (pentru Anonimity):

Daa,dar aceeasi problema o aveai si tu cu telefonul? daca e sa-l vand acum na-s luam mai mult de 2000 lei pe elsad

| Anonimity a răspuns (pentru SMaricel):

Presupun ca nu este intr-o stare perfecta.Al meu era ca nou, folosit doar o luna

| SMaricel explică (pentru Anonimity):

Nu,telefonul este intr- stare buna..doar problema asta o are..cand intru pe pagini de internet securizate

| Anonimity a răspuns (pentru SMaricel):

Dul totusi la service si cere sa ii faca un update de soft, adica sa ii actualizeze softul, ca si la calculator cand ii faci update la windows.Sar putea sa rezolve problema dar nu te astepta la mai mult de la acel telefon ca nu este smartphone ci doar un telefon mobil cu touchscreen