| 4l3xXx a întrebat:

Astazi cand am deschis pc-ul am observat ca nu mi se deschide messul automat, asa ca am incercat manual. Imi apare o eroare:"Cannot load resource DLL." am incercat sa il reinstalez si degeaba. Ma puteti ajuta dau funda+vot primului raspuns care ma ajuta(am windows 7 si yahoo messenger11)

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Dezinstalează-l de tot prima dată.
Manual o faci prin dezinstalarea standard din Control Panel, după care ștergi dosarul C:\Program Files\Yahoo apoi click pe Start -> Run -> scrii regedit dai enter, mergi în HKEY_CURRENT_USER\ Software\ şi ştergi de tot intrarea în regiştrii Yahoo.

Automat, prin folosirea unui program de dezinstalare universală, precum Revo www.ninite.com/revo/
sau Iobit Uninstaller, ambele în modul Avansat.
Ar fi recomandat să dezinstalezi tot ce are legătură cu Yahoo, adică Yahoo Toolbar și Yahoo Updater.

Apoi, îl poți lua cel mai simplu direct de aici www.ninite.com/yahoo/

Dacă tot nu merge recomand să iei Advanced SystemCare de aici http://goo.gl/RHXdY este un program de optimizare și reparare a erorilor de la PC. De la întreținere debifezi Repară Vulnerabilitățile/Vulnerability fix ca să nu ai probleme cu Windows Genuine, restul lași bifat, dai scanare și reparare.
Dacă îl folosești atunci click pe Start, scrii msconfig.exe și debifezi Advanced SystemCare de la Startup (poți lăsa doar Windows OPerating system și antivirusul și astfel va porni PC-ul mult mai ușor), Apply și Ok.

Fă o scanare și cu Malwarebytes www.ninite.com/malwarebytes/
Dacă eroarea persistă poți folosi DLL Fixer -> http://goo.gl/fzvI1

| 4l3xXx explică (pentru DDCC):

Frate esti un geniu funda. Multumesc foarte mult m-ai ajutat de 2 ori in mai putin de o saptamana

| DDCC a răspuns (pentru 4l3xXx):

Ma pleasure.
big grin

| 4l3xXx explică (pentru DDCC):

Eroarea a revenit. ce sa fac? sa repet din nou ce mi-ai zis?

| DDCC a răspuns (pentru 4l3xXx):

Prima dată intră în C:\Program files\Yahoo!\Messenge și execută fișierele default.reg și intl.reg.
Și spune-mi ce ai folosit din ce am zis prima dată.
Folosește în special Advanced SystemCare și Dll-ul.

| 4l3xXx explică (pentru DDCC):

Nu folosesc nici advanced system nici ddl
auzi imi poti da facebookul tau? sa vorbim acolo?

| 4l3xXx explică (pentru DDCC):

N u inteleg ce vrei sa zici prin "executa"

7 răspunsuri:
| Myvoiceroman a răspuns:

Eroarea asta nu e data de yahoo messenger, ci de un virus. Reinstaleaza windows-ul.