| gigro1998 a întrebat:

Ma gandesc sa imi schimb telefonul si nu stiu pe care sa il aleg dintre LG g3 si Samsung galaxy note 3 (ma intereseaza in special gaming-ul, sistem de operare cat mai nou si bun, sa aiba cat mai putin lag si sa ma tina si bateria deoarece il folosesc mult la jocuri). Imi puteti da niste sfaturi sau comparatii?

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Eu personal aș lua LG. Uite aici:
http://www.shopmania.ro/......ane-mobile

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi ca g3 are 2 variante. Una cu 2 si alta gen http://bit.ly/1BQN7xJ care are 3 gb ram. Daca e variana cu 3gb ram, e clar peste note 3 cel putin ca si performanta. Daca e cea de 2gb, as zice ca sunt egale(note 3 are mai mult ram dar cpu mai slab).
Sistemul de operare e mai nou la LG. Lag dupa procesor si ram. Insa rezolutia la g3 cere mai multa putere de procesare. Per total, sunt tot pe acolo ca si lag. iar bateria, tine ok la ambele, insa in jocuri e greu de precizat.

| RaduTN a răspuns:

Autonomia bateriei: -LG G3 3000 mAh
-Note 3 3200 mAh

Procesor: -LG G3 Quad Core 2. 5GHz
-Note 3 Quad Core 2. 3GHz

OS: -LG G3 v4.4.2 KitKat
-Note 3 v4.3 Jelly Bean upgradable la versiunea v4.4.2 KitKat

Foto: -LG G3 primara 13, secundara 2.1
-Note 3 primara 13, secundara 2

Display: -LG G3 5.5 Inches
-Note 3 5.7 Inches

Pret: -LG G3 2200 Roni
-Note 3 2200 Roni

Decizia o iei tu!