| AndreeaCristina96 a întrebat:

scuze ca pun intrebarea aici dar am o mica problemasad Si va rog sa ma ajutati. Ieri am vrut sa imi salvez un folder dar din greseala am dat click dreapta la ``Open with`` si acolo au dat ma`i multe iconite ale programelor, cum ar fi google chrome, paint, bsplayer, si am apasat pe google.Acum toate programele mele au iconita googalului si cand apas pe unu din ele ma trimite pe pagina principala a googaluluisad...
Ce pot sa fac sa le schimb si sa arate la fel ca inainte?
Va rog frumos sa ma ajutati, am mare nevoie de ajutor!

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Te duci la folder, dai clic dreapta şi alegi iar "Open With". Acolo alegi "Choose Program"şi alegi "Notepad"sau oricare program cu care vrei să deschizi folderul.
Sper că ai înţeles, în caz contrat dă-mi un mesaj.

| AndreeaCristina96 explică (pentru misterioaѕa):

Da am inteles, dar la mine sau schimbat toate programele la asta ma refer sad si vreau sa le schimb inapoi cum erau ele! ...Adica sa se deschida normal nu cu alt program...

| misterioaѕa a răspuns (pentru AndreeaCristina96):

Am uitat să spun că înainte de salvare trebuie să bifezi opţiunea "Always use..."

| AndreeaCristina96 explică (pentru misterioaѕa):

Nu intelegi! Programele mele toate din pc arata iconita Google chromesad si vreau sa le schimb inapoi cum eram, ma chinui de ceva vreme dar nu reusesc...

| misterioaѕa a răspuns (pentru AndreeaCristina96):

Te rog să faci un "Print Screen"şi să încarci fotografia pe imgur.com,ca să văd despre ce este vorba.