| DanielaElleena a întrebat:

Buna va rog eu care stie am aparat Nikon coolplix s3200 si cand vreau sa copi pozele de pe aparat isi sa le pun intr-un folder de pe pc imi spune asta A device attached to the system is not functioning... va rog ajutati-ma daca stie careva cum funda si vot :****

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iti spune ca ''Un dispozitiv atașat la sistem nu funcționează''. Verifica cablul, mufa usb daca functioneaza.
Incearca asa: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-10 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu aparatul foto in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE). Tot ce e posibil sa-ti ceara sa instalezi driverul pentru el, daca iti cere ->instaleaza driverul.

| DanielaElleena explică (pentru neluL):

Am sa incerc dar cand bag cablu de la camera merge bine dar acum nah am sa verific

| neluL a răspuns (pentru DanielaElleena):

Incearca ce am zis mai sus.