| PissiZuzzu a întrebat:

Am o mare problema, stateam la pc si deodata s-a inchis, am crezut ca s-a luat curentul, dar...
Nu mi se mai deschide, unitatea se aude cand ii dau drumu, dar cand pornesc si monitorul apare " no signal" si dupa ramane negru...ce sa fac?

2 răspunsuri:
| THCC a răspuns:

Daca ai placa video dedicata, scoate-o din PC si pe urma bagi cablul de la monitor in placa video integrata. Daca merge asa, inseamna ca placa video e stricata.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie verificata unitatea. Daca ai scoate bateria de la bios, memoriile si placa video timp de 20 de min. Le remontezi, intri in bios si setezi data si ora, f10, save. Restart, vezi daca pleaca. Ar trebui sa verifici sursa, sunt mari sanse sa fie de acolo, nici hardul nu se exclude.