| RaiN47 a întrebat:

de curand am dat update la placa video prin programul GeFroce experience. Mi s-a downloadat driver-ul, s-a instalat totul bine, apoi m-am bagat pe un joc (Mafia 2 laughing) ) am vazut ca mergea foarte frumos chiar mai frumos ca inainte si am vrut sa vad la benchmark cati fps am, dar dupa 5 minute mi s-a oprit ecranul (sunetul si pc-ul mergeau) si nu mai aveam niciun semnal de la placa video... Ce sa fac? Mentionez ca placa mea video este Nvidia GeForce 9500 gt 512 mb DDR3.

4 răspunsuri:
| alexTPU a răspuns:

Deci incearca sa mai instalezi odata driverul si dupa da-i restart daca ai laptop vezi ca nu cumva sa ruleze jocul pe placa integrata vezi ca nu cumva sa nu iti mearga jocul

| RaiN47 explică (pentru alexTPU):

Jocul imi mergea prefect si inainte, dar e vede mai frumos cu driveru-l asta, eu nu am laptop laughing))))) am calculator, cum imi dau seama daca ruleaza pe placa video integrata?

| alexTPU a răspuns (pentru RaiN47):

Pai daca ai calculator nu ai placa integrata in cazul asta inearcaprogramul game raze booster pentru acel joc

| RaiN47 explică (pentru alexTPU):

Lasa ca mi-am dat seama aveam un Asus GeForce 9500 GT (s-a ars) si eu incercam sa ii dau update cu driverul de la Nvidia (acum am un Nvidia GeForce Gt 630 2 GB Ram)