| AAAdelin a întrebat:

Cand incerc sa instalez windows 8 imi da aceste erori Una din acele erori este 0x8007007f
Alte erori care imi dau cand bootez de pe DVD :0x00000005D
Parameters :
0x030F0209
0x756E6547
0x49656E69
0x6C65746E

De ce? Va rog sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| roormaf12 a răspuns:

Ceva nu ai facut bine sau windowsul are probleme nu stiu sigur

Răspuns utilizator avertizat
| Userses a răspuns:

Ti-am zis deja de ce la intrebarea precedenta(identica, dar nedetaliata). N-ai procesor cu NX/XD (No Execute/ Execute Disable Bit). Altfel spus ai un PC destul de vechi.

| Ghosts a răspuns:

Poate ca nu este suportat.

| xgamerz a răspuns:

Intai de toate trebuie sa stii cerintele Windows-ului 8!
http://www.giz.ro/......tem-13723/
Ce sistem ai?
Ar putea fi din cauza:
*rami-ilor
*HDD-ului
*DVD-ROM/RW-ului
*DVD-ul cu windows 8 sa fie facut la viteza cat mai mica: 8x sau 4x daca se poate si mai mica!
NU iti ramane decat sa inlocuiesti/schimbi prin eliminare piesele mentionate mai sus.
Si sper ca sti sa butezi un windows din bios, NU dai instalare din windows/update!
Bafta;)