| OintrebareBuna a întrebat:

Care din voi aveți cont pe Binance, Crypto.com, eToror sau revolut este ok sa fac kyc sunt datele în siguranță, îmi poate fura cineva identitate și să facă lucruri in numele meu, eu fiind nevinovat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți fura nimeni datele din binance sau etoro

| doctorandus a răspuns:

Daca datele tale sunt in siguranta: depinde cat de bine te pricepi la calculatoare, iar alteori nici macar nu sunt furate datele din vina proprie.

In general websiteurile financiare mari, renumite sunt bine protejate informatic. Dar asta nu inseamna ca nu poti pierde banii. Un adolescent care castigase ceva la bursa s-a sinucis pentru ca prin leverage a primit o datorie de sute de milioane de dolari (aplicatia Robin Hood).