| Minge707 a întrebat:

Care Windows7 imi recomdandati Ultimate, Home premium sau proffesional?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Home premium este cel mai adecvat pentru acasa.

| ChristiaNNN a răspuns:

Depinde de ce vrei de la el? Daca vrei sa fie basic fara nimic adaugat gen office, iti recomand Home sau ultimate, daca vrei sa ai office-ul, ai nevoie de word, excel etc., iti recomand Professional.

| Jipa95 a răspuns:

Micrsoft Windows Ultimate este doar o mizerie comerciala elaborata strict pe post de platforma de test, ce include toate functiile tuturor versiunilor de Microsoft Windows, functii ce tu ca user obisnuit NU le vei folosii nici macar in proportie de 1%!
Pentru un user casnic care se joaca pe pc, asculta muzica, se joaca, internet, office si multe alte activitati multimedia, Windows 7 home premium!
Esti profesionist, detii o stație de editare grafica, randezi video/audio, CAD, etc? Atunci foloseste windows 7 Professional!

| StefanKogut a răspuns (pentru Jipa95):

Bravo! N-as fi spus-o mai bine! Ultimate este un NU NU NU pentru orice ai vrea sa faci, e un mare consumator de resurse pentru absolut nimic. In plus daca vrei Win7 pentru firma alege Enterprise.

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Ultimate