| achtung a întrebat:

Cateodata mi se blocheaza mouseul( adica click stanga, merge greu) de la ce sa fie? va multumesc

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Poti incerca sa il scoti si sa-l bagi la loc, dar ai grija ca trebuie suflata bine de praf, eventual aspirata mufa unde se introduce. Sau chiar, daca ai, e foarte indicat un spray-contact, pentru contacte electrice.
O alta cauza mai pot fi virusii, am patit si eu acelasi lucru, din cauza lor mergea mouse-ul pe sarite sau se bloca. Solutia a fost reinstalarea windows-ului.
La fel, sa te uiti atent la cablul de la mouse, sa nu fie intrerupt.Cablul trebuie sa stea liber pe birou.
Nu in ultimul rand e posibil sa nu mai fie bun acel mouse. Arculetele alea ale lui, cu timpul isi pierd proprietatile, dupa cateva mii sau zeci de mii de click-uri.
Sper ca ti-am fost de folos.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu este bagat bine in spate la unitate scoate-l si baga-l iar asa mi se mai intampla si miewinking mult noroc

| achtung explică:

Ok mersii de raspunsuri. mouse-ul are cam 5 luni de cand il am. adevaru e ca i-am dat cam multe clickuri. cred ca iau altu. salut