| anonim_4396 a întrebat:

Ce aplicații pentru tableta care sa facă sa tina bateria mai mult de 4 ore (cât tine bateria de la tableta mea în general) știți?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Mai putine aplicatii deschise.

| Jipa95 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Si ce exista, sunt aplicatii pur si simplu de marketing, reclame si toate prostiile posibile. Stai si tu cu luminozitatea la cel mai mic nivel posibil, imediat ce ai terminat de navigat pe net opreste wi-fi-ul, si aplicatiile in multitasking la fel.

Bft!

| MiculAjutor a răspuns:

Desigur ca exista si iti recomand 2 aplicatii:
1)Prima aplicatie se numeste "2xbattery" si salveaza ce mai multa baterie.Alicatia in general daca blochiezi ecranul la tableta si aveai wifi pornit o sa ti-l opreasa si cand il deblochiezi porneste wifi-ul iar.Dezavantajul este ca nu mai primesti notificari pe fb si alte notificari pe baza de internet.Ele o sa apara doar atunci cand deblochiezi ecranul.

2)A doua aplicatie se numeste:"Du Battery Saver" si nu economisete atat de multa baterie ca 2xbattery dar la aceasta primesti notificari.

Eu folosesc Du Battery saver pentru ca asa pot primi notificari.