| eugenl a întrebat:

Ce e bine sa invat programare web si sa ma axez pe lumea internetului pe viitor sau programare de sistem? Si dati va rog si limbajul de programare bun pentru un incepator si ce cale sa urmeze ca sa-si faca o cariera si sa aiba o stabilitate economica si bine remunerata. (Mentionez ca as vrea sa fac programele intregi si ca-mi place mai mult visualul cu afisarea rezultatului in scurt timp si nu procese care nu se vad)

Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

Eu iti recomand clar programarea!
Poti ajunge inginer software cu asa ceva, cea mai platita meserie la ora actuala dupa parerea mea!

| eugenl explică (pentru wintage):

De care programare si ce scoala mai trebuie sa fac si ce trebuie sa invat ca sa devin inginer software?

3 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Profil liceu : Matematica-Informatica Informatica intensiv
Liceu : Informatica dar nu informatica aplicata (TIC)
Si trebuie sa inveti C/C++

| eugenl explică (pentru wintage):

Am terminat liceul de matematica-informatica, dar facultatea si masterul le-am facut pe ecologie. Dar cum nu prea are viitor ma gandesc sa recapitulez un pic. Am facut Pascal la scoala si bazele programarii ar trebui sa le stiu. Da nu ma doare mana sa le recapitulez, dar sincer ma plictisesc alea in care nu se construieste ceva vizual si repede si amplu. Vreau prea multe stiu...dar in cazul asta gasesti vreo solutie?