| SingleForOne a întrebat:

Cei care printează poze pe obiecte, ar putea printa poze și pe spatele uni CD sau DVD?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe discuri optice (CD/DVD) NU se imprima ca pe alte obiecte.
Imprimare se face doar cu aparate de imprimat speciale.

Exista discuri si unitati de scriere "Lightscribe", care se pot monta intr-un calculator obisnuit si deseneaza si eticheta (monocrom).

Imprimarile de etichetare color se pot face in imprimante speciale, care lucreaza cu jet de cernala sau laser. Si asemenea imprimante se pot instala pe calculator.

In ambele cazuri, discurile trebuie sa aiba parte de etichetare speciala, corespunzator modului de imprimare al etichetei.

| lpavel a răspuns:

Binenteles dar ar fi niste bani aruncati deoarece un cd/dvd are o viata scurta! Pentru pastrarea unor fisiere este mai indicat stickuri usb, carduri de memorie etc!

| carevaescu a răspuns:

De obicei, da. Sună acel centru de printare si vor confirma.

| trophin a răspuns:

Doar poate vrea sa imprinte. nu vrea sa stocheze ceva, poate vrea sa faca o chestie, arta, modernism, neo sau cum vrea