| teo530 a întrebat:

Cu ce program sau aplicatie pot edita un fisier pdf?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un fisier pdf se poate edita doar daca nu este protejat.
Sunt multe posibilitati, de exemplu pachetul Libre Office (gratuit si excelent).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Perfect, Libre Office, Open Office, WPS Office, orice dar nu mizerii de-alea cu demo cum a zis NLS.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O completare: dacă e un document scanat (fără OCR și conversie în text), se poate edita doar cu editoare de imagine; eu am reușit chiar și cu IrfanView.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

Prostia aia de cere cumparata versiunea Plus pentru virtual printing si alte chestii deja include in Microsoft Office 365 si Windows? Tampenia aia costa 50 dolari iar MS Office nu numai ca are cacalau de functii pentru $10/luna dar mai ai si in jur de 6TB de cloud in total si se integreaza perfect in Windows...

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

Sa nu mai zic ca Word online (care e gratis) are de asemenea asa functie si e perfect gratuit, nu ele pop-up-uri ca esti in demo nu ele limitari... https://office.live.com/start/word.aspx
Doar ca conversia pdf->docx si apoi dupa ce ai terminat de editat docx->pdf o faci tot gratuit fara rahaturi cu: https://cloudconvert.com/pdf-to-docx
Cu Aceasta solutie NU DESCARCI nimic! Totul se face din browser (Chrome, Firefox etc)

| PainTech a răspuns:

Oficial cu Adobe Acrobat Pro, care personal nu prea ma incanta.
Practic, cum au zis si ceilalti poti folosi si word/libre office convertind documentul.

| JicaContra a răspuns:

Depinde cat de complex vrei sa fie pdf-ul
daca vrei sa faci unul interactiv in reader am impresia ca numai cu Adobe Acrobat Pro
daca vrei doar un document kior atunci toate raspunsurile de mai sus happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microsoft word. Dai open, alegi pdf-ul, si-ti va da un mesaj ca e convertit in docx. Apoi dai Save As si din file type alegi din nou.pdf