| BuGsstormbunny a întrebat:

Cum poate un fitness band sa iti contorizeze somnul si sa spuna cate ore ai dormit adanc si cate ore ai dormit "usor"? E vorba de un Xiaomi Mi Band 4.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Evaluează timpul și perioada somnului (a lipsei de mișcare).
Dacă te culci la miezul nopții sau mai târziu, normal că se consideră somn ușor; adică nu te-ai odihnit suficient.
La fel și dacă dormi mai puțin de 7-8 ore.
Deci n-ai nevoie de niciun device electronic pentru a ști că dacă nu ai stil de viață sănătos n-ai nici cum să fi sănătos.

| Wr3nch a răspuns:

Are un senzor special in interior.

| nicu991 a răspuns:

Daca are senzor de puls si pedometru, acestea vor detecta lipsa miscarii si pulsul scazut din timpul somnului.