| คηĐЯээд a întrebat:

Cum pot sa imi creez propriul site?
De exemplu : www.thalia.com
Ceva de genul ala.
Urgent!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Pai uite cum stă treaba. În primul rând ca să ai domeniu pe. com,. info,. org, etc trebuie să îl cumperi. Apoi trebuie să îl creezi cu unprogram sau uite aici www.yola.com,numai cont trebuie să îţi faci(e gratis), mi se pare cel mai bun din câte am văzut deoarece are un host generos sau încearcă google sites(dacă ai cont pe gmail sigur ai acces şi la google sites) şi apoi de trefic pe site sau să îl incluzi în motoarele de căutare(sunt destule mai puţin google care îi cam ful şi indexarea poate dura şi un an(al meu deşi are trafic şi l-am inclus în motoru ăsta de căutare tot nu l-o indexat încă şi îl am de 2 ani aproape)). Sau dacă nu vrei să dai bani încearcă să îl înregistrezi pe un domeniu cum îi co.cc( şi site-ul tău va fi de forma www.Andrei. co.cc(desigur îi un exemplu numele) si îi gratis timp de un an şi îţi oferă şi un magazin on line gratuit unde tu poţi vinde produse(dacă ai dacă nu dezactivează-l)şi dacă bine ştiu se autoindexează magazinul în pricipalele motoare de căutare de specialitate(nu ştiu sigur că nu am testat asta încă dar din câte am citit pe net cică aşa îi)
Succes cu site-ul şi să îmi dai şi mie linckul cân îi gata aşa de curios, dacă vrei desigur. :)

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Www.thalia.com? ar costa undeva la o mie de euro, dar eu ti-l fac cu 800 ca suntem prieteni.

| Leandro a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti achiztionezi domeniul, daca vrei ".com", ".ro", ".eu", etc. Apoi poti sa incerci www.ucoz.ro, un sistem simplu prin care poti sa-ti creezi un Site sau Blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, ai gratuit hosting, spatiu nelimitat, iti parchezi gratuit adresa inregistrata si ai si o interfata in limba romana!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| hippiemuslim a răspuns:

Of... ai nevoie de cunostinte in domeniu sa creezi un site de genul. Multumeste-te cu un blog. Intre timp, invata limbajul html si apuca-te de lucrat in dreamweaver happy

Totusi, daca vrei sa iti faci un blog cu domeniu dedicat, poti cumpara un domeniu.

| Mony a răspuns:

Poti sati creeezi un site pe www.mindenkilapja.hu asta este in amghiara da pe site chiar sus in dreapta sunt 2 stegulete si poti s-o pui pe engleza
sper sa te ajute eu aici mi-am facut situl

| ceco a răspuns:

Te inscrii pe www.ucoz.com sau pe www.webs.com si iti construiesti usor un site gratuit

| matt25 a răspuns:

Fundite, fundite, toata lumea mai putin eu cel putin vrea fundite, simpatica treaba. Draga Andr33a, site-ul Thaliei, este in flash, iar un site in flash se construieste sa zic asa... greu. :-) Cat despre alte tipuri de site-uri, iti trebuie ceva timp sa inveti limbaje ca xml, html, css sau multe altele.

| Anonoim a răspuns:

Cumperi un domeniu