| Camil34 a întrebat:

Cum scot parola de pe un PC? Cand deschid calculatorul imi apare o fereastra pe fundal negru in care trebuie sa trec parola ca sa ajung in deskstop. Ce fac?

11 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Daca ai parola la BIOS, folosesti CMOSPWD uite asa: www.youtube.com/watch?v=9UgLL3EHVzU

Daca ai uitat parola de la Windows trebuie sa reinstalezi Windows-ul.

Daca ai parola la Windows, o stii si vrei sa o scoti, dai la User Accounts\Alegi User-ul\Remove my password\Bagi parola si dai pe Remove Password.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Iti faci un Hirens boot cd, pornesti de pe el, intri pe mini xp, intri in menu, de acolo te descurci; stergi parola sau treci una noua.
http://www.hirensbootcd.org/download/

| DataSoft a răspuns:

Daca vb despre parola de la bios ii scoti bateria dupa placa de baza il lasi 10 15min si dupa care dispare

Răspuns utilizator avertizat
| DataSoft a răspuns (pentru Camil34):

Pai e parola de windows sau de bios?

Răspuns utilizator avertizat
| Rapidistu47 a răspuns:

Te duci la "Start" si dai click pe poza aia mica...
Ti se va deschide o noua fereastra ( la mine scrie "Create a password for your account") la tine v-a scrie altfeli (dar cauti ceva de genul: "delete password").

Răspuns utilizator avertizat
| Rapidistu47 a răspuns (pentru Camil34):

Probabil e parola de administrator... Incearca Demo_mec
Nu garantez ca merge.

Răspuns utilizator avertizat