| anonim_4396 a întrebat:

Daca am o melodie pe care am deschis-o cu programul AIMP3.o pun pe un CD si apoi in casetofonul de la masina acesta il va citi chiar daca nu este track? Daca nu il citeste, cum pot sa-l fac track?

E urgent.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai depinde de CD player-ul de la masina. daca este doar pentru Audio CD atunci va citi doar track-uri, daca este MP3 atunci va citi si MP3 si track-uri, trebuie sa te uiti ce scrie pe el. un program de facut CD-uri (audio sau MP3) este http://cdburnerxp.se/en/download este mic si foarte bun.
PS: CD playerele pot citi fisiere MP3 de calitate de maxim 238kbps, daca pui de calitate mai mare nu le va citi. iti recomand sa aiba 190kbps

| Zuzi011 a răspuns (pentru al3xander):

E doar CD-player deci citeste doar track-urile, nu?

| al3xander a răspuns (pentru Zuzi011):

Da, daca nu scrie nimic de MP3 pe el inseamna ca merge doar cu track-uri.