| cine1cine a întrebat:

Dacă imi pun Linux Ubuntu 12.04, acesta ar avea cum să-mi strice componentele din calculator?

Răspuns Câştigător
| comsacodrut a răspuns:

Nu are cum sa-ti strice componentele

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar putea un sistem de operare sa iti strice componentele unui calculator?

| cine1cine explică (pentru suntserios):

Păi simplu, de exemplu sa-ti dea peste cap procesorul, ori sa-ti tureze la maxim placa video!

| suntserios a răspuns (pentru cine1cine):

Orice distributie de linux este mai putin consumatoare de resurse decat orice fel de windows. De aia linuxul este folosit pentru servere, de aia se misca mult mai bine decat windows samd. Niciun sistem de operare nu o sa faca ce zici tu "sa-ti dea peste cap procesorul"

| drhotzu a răspuns:

Nu are cum sa iti strice componentele... DAR DE CE AI VREA UBUNTU?

| cine1cine explică (pentru drhotzu):

Imi place mult Ubuntu 12.04, dar imi place și mai mult Ubuntu 13.04, mi se pare cel mai original system de operare, are ceva original in el, și se mișcă bine, nu imi mai trebuie tot felul de programe antivirus de defragmentat, de curățat regiștrii, etc!

| drhotzu a răspuns (pentru cine1cine):

Ma rog fiecare cu alegerile lui happy
dar stai linistit ca parte de sistem de operare nu are nici o treaba cu hardwear-ul