| whitelore00 a întrebat:

Dacă imi sterg google-ul, se sterg toate conturile făcute cu acel cont Google? Adică dacă mi-am făcut cont de TPU cu google-ul meu se șterge și contul TPU? Și mi-am șters un Cont Google dar încă imi apare la conturi și apare o notificare cu Ai doar ceva timp ca sa iti restabilești contul Google. DUPĂ ce se termină timpul ala se șterge DE TOT CONTUL?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stergi contul de email, site-urile la care ai registrat cu acel cont de e-mail vor functiona in continuare.
Problema vei acea doar daca acel site trimite un e-mail pe contul tau sters, deja inexistent.
Din acest motiv, trebuie sa intrii in setarile fiecarui cont (la care ai registrat cu contul e-mail sters) si sa scrii o noua adresa e-mail, functional, in locul celui vechi, sters.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe TPU nu îți face cont cu google ci cu adresa de mail de Gmail. Și pe aia da o ștergi contul de TPU rămâne binemersi

| VoidEternal a răspuns:

Nu, nu se sterg conturile in care ai folosit google ca si cheie de cont ca sa zic asa. Doar o sa pierzi accesul la ele.

| whitelore00 explică (pentru VoidEternal):

Dacă am facut un website cu un email, se șterge website-ul având în vedere că nu mai există email-ul?

| whitelore00 explică (pentru VoidEternal):

Adică am șters e-mail ul, am șters website-ul, nu?

| VoidEternal a răspuns (pentru whitelore00):

Un website nu sta într-un singur email. La ce fel de website te referi?

| UserRo10 a răspuns:

Toate conturile raman active, dar daca vreodata vei avea vreo problema cu un cont pe un site nu vei putea sa il recuperezi sau sa faci modificari majore deoarece confirmarea ce se presupune ca se trimite pe mail nu se trimite nicaieri