| Chocobunny a întrebat:

De ce nu pot instala programul CodeBlocks pe PC-ul meu?
Imi da o eroare dupa instalare.

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Posibil ca setup-ul este intr-un folder care contine diacritice (litere romanesti). muta setup-ul intr-un folder fara diacritice si ruleaza-l de acolo.

| VyrusEleven a răspuns:

Ce eroare mai exact? Revino cu eroarea si vom incerca sa solutionam problema.

| Chocobunny explică (pentru VyrusEleven):

Dupa ce am instalat programul imi apare o fereastra in care scrie "The publisher could not be verified.Are you sure you want to run this software?"
Daca dau run imi apare o noua fereastra mai mica NSIS Error si scrie Error launching installer

| VyrusEleven a răspuns:

Solutia este simpla. Dezinstaleaza versiunea curenta care este compromisa, intra aici
http://www.codeblocks.org/downloads
site-ul oficial descarcare si activare gratuite,
descarca soft-ul, si instaleaza-l. Va merge ca uns. O sa iti mearga. Bafta