| GizazCraist a întrebat:

Deci am intrat pe site-ul celor de la Acer pentru a afla ce driver video pot instala si imi spune ca e compatibil cu o versiune Nvidia destul de noua dar cand incerc sa o instalez imi zice ca nu e compatibila cu sistemul meu de operare in timp ce ATI Mobility Radeon 3650 este singurul driver care merge si credeti-ma am incercat multe drivere. Deci ce sa fac ca sa-mi mearga Nvidia din moment ce versiunea pentru Windows 7 spune ca nu e compatibila cu sistemul meu de operare(Windows 7 Ultimate)?
Laptopul me e un Acer Aspire 8920

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da te cred.Numai pe unu singur și care garantat va funcționa nu l-ai încercat și anume pe ăla din automatic updates/optionals updates.
E forte simpu. Terebuie să setezi nautoamtic updates pe notify me but don't automaticly download or install them
apoi dai search for updates
apoi după ce a căutat updateurile intrii frumos la optionals updates și acolo lași bifat tot ce e driver mai puțin update-urile ce se disting prin codul de final cu kb si un număr, iar dacă nu vrei nu le instala pe cele critice, și aia se face debifând tot ce e în criticals updates.
Succes și nu mai tratați Windows 7 ca pe xp ca nu e.E și normal că unii producători nu dau drivere de Windows 7 că ori le are sistemul deja ori vin prin nautomatic updates.Succes

| GizazCraist explică (pentru DeyCj):

Si mai exact cum fac asta?

| DeyCj a răspuns (pentru GizazCraist):

Ți-am explicat mai sus

| GizazCraist explică (pentru DeyCj):

Nimic in legatura cu video driverul

| razvitzi a răspuns:

Windows pe 64 sau 32? verifica si driverul sa fie corespunzator! asta ar putea sa fie problema happy

| GizazCraist explică (pentru razvitzi):

64 si numai drivere pentru Windows 7 64-bit am cautat

| razvitzi a răspuns:

Incearca sa il descarci de aici
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx