| Gabry a întrebat:

Eu si toti pe care ii cunosc au primit chiar acum un mail de la yahoo in care spune sa dau emailul si parola altfel in 3 zile vor fi sterse! sa dau sau nu?
Hi.
I work at www.yahoo.com.
We have an error, you must to say your PassWord and you ID to activate your ID. :)
if you don't give us your Password and your ID your account will be deleted in 3 days.
Thanks
have a nice day. :)
Good Bye

Răspuns Câştigător
| Andreea24 a răspuns:

In primul rand te poti prinde ca e un fals dupa multimea de greseli gramaticale din textul lor happy
Yahoo nu ar trimite niciodata asa ceva. Nu trimite nicio parola, e spam. Si nu da click pe niciun link din mailul acela, daca exista asa ceva.
Numai bine.

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu da parola...big grin

| psiholoaga a răspuns:

Sa nu. Au primit mai multi? Da, se cheama spam. Ajunge la mai multi useri in acelasi timp...

| darknet a răspuns:

Ala face baza de tine si vrea sa-ti afle parola la ID, dupa care sa ti-o schimbe si sa faca baza de toti din lista ta. Si un copil de 3 ani si-ar da seama...

| Flav a răspuns:

Glumesti, nu? Nu e cu siguranta mail de la yahoo, astea sunt trucuri de a-ti afla parola. Stai linistita!

| Mixed a răspuns:

Nu da nimic...laughing e vrajeala... daca tot era dl yahoo trebuia sa il primeasca toti useri no? eu nu am primit nimic...si chiar daca as primi nu as da parola... daca e sa-mi blocheze id'ul sau sa-l stearga asta e ...imi fac altul ...si nu dau parolahappy...
kisses:*

| marry a răspuns:

Am primit si eu un mass si continea ceva de genu... dar culmea doar pe un id... e vrajeala oh go on

| eek a răspuns:

Nu fa tampenia asta ca sifur e vreo gluma proasta

| danutza a răspuns:

Nu le da nimic tongue

| Gabry explică:

Dar au primit mai multi, in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare, eu le-am dat parola gresita laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. De ce nu folositi BCC? Asa va protejati prietenii si pe voi de spamuri cu virusuri si alte smecherii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da delete la magaria asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajeala