| darknet a întrebat:

Exista vreo metoda care sa faca FIFA 2008 sa ruleze pe 512 RAM, 64 Video GeForce 2, 1.6 CPU P IV?

9 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

N-ai sanse. CHiar de inchizi si exploreru si dai toate detaliile la minim tot o sa mearga in reluare, iar la jocurile online o sa ai lag.

| AvalohAlyn a răspuns:

Jocul nu e facut pentru 512 RAM, nu prea exista vreo metoda. Poti juca FIFA 2007

| MissCamelia a răspuns:

Nu stiu ce metoda, de sacadat o sa se sacadeze intra la options si redu calitatea imaginii

| darknet explică:

Ok atunci. No chance at all. Screen-ul o sa se innegreasca in continuare la pornirea jocului. Urmez "Read Me"-ul. Cred ca merg zilele astea sa-mi iau un 128 Ge Force 3; sa vad insa daca mi-o suporta placa de baza care e destul de antica. Daca nu, imi cumpar PC nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GeForce2 nu are implementata tehnologia pixel shader, iar jocul tau cere pixel shader v2.
Mai poti incerca cu softul ala micut- 3D analyser, dar mai bine iti iei oplaca video.(vezi ca sunt si cu suport pe AGP) bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o placă video nouă. Jocul rulează pe 512MB RAM și 1. 6GHz procesor, dar nu pe placa aia video.
Te costă vreo 150 de lei o placă video pe care să poți rula jocul fără probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@TigergeridAlan ce postezi tu acolo, tu nu vezi ca el nu are shader pe placa video? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine îți iei PC nou, cu 1500 de lei îți faci o configurație pe care te joci orice joc. happy
Orice placă video pe AGP (4X sau 8X) o să-ți meargă, dar o să fie trasă în jos de procesor și/sau RAM.
GeForce 3 e prea slabă și tot nu are PS2. Dai banii degeaba.

| stejarandrey a răspuns:

Da.iti merge chiar bine
big grin
stiu sigur
:*