| zitiala a întrebat:

Hei. Mi-am cumparat un laptop Asus care are orificiu comun pentru conectarea boxelor/castilor si a microfonului. problema este ca castile mele au 2 mufe (si nu pot sa bag 2 mufe intr-un singur orificiu laughing ). am mai incercat cu niste casti in-ear cu microfon si pe skype mi s-a spus ca nu am microfunul conectat. Unde sa dau sa fac niste setari gen sa pot asculta la casti si sa pot vorbi la microfonul laptopului? (avand in vedere ca sistemul de operare este windows 8)

1 răspuns:
| NepriceputulLaMatematica a răspuns:

Are 2 orificii pentru ca unul e p/u microfon si altul pentru difuzoarele castilor.