| maria1417 a întrebat:

Hei TPU...am o problema cu ventiltaorul de la unitate de la sursa.se opereste cateodata(cam zilnic) si daca il misc eu putin cu degetele incepe sa se invarta dar scoate un bazait(cred ca atunci cand se loveste de ceva...nu stiuhappyce sa fac ca uneori se opreste si nu imi dau seama si observ dupa aia ca s-a incins foarte tare sursa.help mesad

5 răspunsuri:
| danyelo112 a răspuns:

Desfa capacul lateral la unitate si cu un betisor de urechi curata-l foarte vine la ventilator... poti sa iti arzi sursa sau procesorul daca il mai lesi asa... poti sa stergi tot praful din unitate daca tot o desfaci.dar sa nu o stergi cu o carpa umeda si apoi sa il bagi in priza ca il arzi de tot.bafta

| 이벨 a răspuns:

Daca e inca in garantie trebuie sa-l duci sa ti-l curete ei pentru ca altfel iti va expira garantia.

| marioooarmani a răspuns:

Ma mai daca isi da restart atunci este procesorul care se incalzeste peste limita si ar trebui sa te uiti la cular il scoti afara si ii cureti si daca vezi ca invarte greu paletele ungele cu cv ulei sper sa te ajute. bafta

| maria1417 explică:

L-am curatat si degeaba...sad

| Parazitu20 a răspuns:

Curatal de praf!