| g3orgiana16 a întrebat:

Hei TPU :*... Am un frate mai mare care umbla la setarile de net din calculator ca sa nu mai mearga sa intru pe facebook. Ma puteti ajuta si pe mine sa refac setarile? Multumesc :*

7 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Crede-ma ca ti.a facut un bine(si nu spun chiestea asta cu rautate sau mai stiu eu la "misto", vorbesc serios)chiar iti face un bine!

| g3orgiana16 explică (pentru daassh):

Faza e ca nu sunt "dependenta" de facebook... daca vroia sa imi faca un bine nu mai ma lasa la calculator ...ca daca stau la pc tot un rau imi face big grin

| daassh a răspuns (pentru g3orgiana16):

Da, asta asa e dar primul factor de care toti adolescenti sunt indinspensabili este facebook-ul, nu esti dependenta de facebook dar nu poti sta fara el, cam asa se pune problema, eu nu iti spun in nume de rau e mai bine fara el(din toate punctele de vedere), stiu acum vrei zice lasa-l pe "asta" ca numai prosti vorbeste ce stie el ce-i facebook-ul, doar toata lumea are trebuie sa fiu "pa trend" dar mai tarziu vei ajunge la concluzia mea(incaodata nu iti spun lucrurile acestea in nume de rau). Succes!

| g3orgiana16 explică (pentru daassh):

Stiu ca facebook-ul face decat rau si nu ai ce invata ...si chiar ai dreptate in tot ceea ce spui [si nu iau nimic din ce spui in nume de rauwinking] Doar vreau ca sa nu se mai bage fratimiu in viata mea si sa ma lasa sa umblu unde vreau eu pe net happy

| daassh a răspuns (pentru g3orgiana16):

Inteleg, eu te sfatuiesc sa te duci si sa vorbesti cu el, spune-i de acesta problema.

| g3orgiana16 explică (pentru daassh):

Mai bine ma aruc intr'un put decat as vb cu el laughing

| daassh a răspuns (pentru g3orgiana16):

Dar, de ce poate fi intelegator, dar convinge-l ca sigur o sa te lasa ca doar e viata ta nu ar trebui sa implice.