| ♥∂เxყ♥ a întrebat:

Hello TPU, va scutesc de introducere so, am o problema, un virus "YouPorn"...virus pe care in mod sigur nu l-am luat de pe vreun site porno, deci daca stiti voi ceva despre el de unde l-as fi putut lua sau, vreun fel in care sa dovedesc ca nu am intrat pe site-uri porno...HELP!

Răspuns Câştigător
| Angel31 a răspuns:

Nu este un virus, este un nemernic de Spyware, daca doresti sa scapi de el te pot ajuta eu, cat despre cum si de unde ai ajuns sa il achizitionezi greu de spus. Posibil si un clik mai in stanga accidental pe vreun banner cretin... cine stie. Pasi sunt urmatorii:

1) Apasa concomitent CTRL+ALT+DELETE, se va deschide Windows Task Manager
2) Mergi la tabul Processes
3) Cauta aici in lista procesul YouPorn
4) Clik pe acest proces si apoi pe tabul End Process
5) Mergi la start si cauta Run
6) Aici vei scrie regedit si ok
7) Aici vei gasi HKEY_LOCAL_MACHINE (clic pe dosar sa se extinda) -> Software si aici vei gasi registrul YouPorn, clik dreapta pe el si delete.
8) Start search -> YouPorn, tot ce gasesti stergi.
9) Restart PC si de acum totul trebuie sa fie OK.

Succes! Daca ai nelamuriri nu ezita sa ma contactezi.