| Andreea2475 a întrebat:

Hey! Ma puteti ajuta din nou cu niste chestii? big grin O prietena dea mea vrea sa isi ia telefon nou si ar cam vrea S II[Samsung] sau macar S PLUS, dar a fost la un magazin din reteaua in care este ea si a vazut ca e destul de OK Nokia Lumia 800, acum nu stiu ce sa ii spun exact ptc niciodata nu am avut sansa sa cunosc sistemul de operare Windows... insa voi care stiti exact care este diferenta dintre ele cam ce telefon dintre cele 3 spuneti ca e cel mai bun? Adica sa nu faca o greseala, bine ca a mai avut Android si a zis ca e super bun, dar vrea un telefon nou si cu asta va sta cam vreun an, doi.Ce parere aveti? S PLUS - S II - LUMIA 800? Dau funda pentru raspunsul cel mai bun! Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Eu ii sugerez sa isi cumpere s2 pentru ca:
-Android are o multime de aplicatii [Prin Android Market dar si pe net]
-s2 are doua procesoare fata de Lumia
-s2 are un ecran foarte rezistent la zgarieturi si cazaturi [Gorrilla Glass]
-Tine dublu bateria pe s2
-s2 are memoria ram mai mare
Si cam atat!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

^PS : S PLUS nu il mai iau in considerare pentru ca nu se poate compara cu s2 si lumia.

5 răspunsuri:
| yourFanta a răspuns:

Mai bun si mai usor de golosit este android, poti pune mai multe aplicatii, etc, si galaxy este mia bun devat lumia, parerea meawinking

| Andreea2475 explică:

Stiuuu! Dar acum depinde de ea. Si eu ii zic ca S II e super bun dar ea si-a bagat in cap ca Windows il bate pe Android, cand revista 'Connect' a dovedit ca Android bate iOS si Windows... acum depinde de ea! Dar inca odata iti multumesc! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea2475 explică:

Va multumesc din suflet la aman2! Si e cam greu sa ma gandesc cui sa ii dau fundita dar mai astept putin si promit ca o sa ii dau unuia din voi. Mersi inca odata>big grin