| ShawtyGal a întrebat:

happy Pe la inceputul lui august mi-am luat un router netis pentru wifi si mi-a mers bine cam doua saptamani, apoi s-a oprit brusc.Ascultam muzica pe laptop si pur si simplu nu mai mergea netul,deci am incercat sa ma conectez din nou, dar imi aparea "problema la autentificare".Asa si la telefon.Ce inseamna asta si cum pot sa rezolv problema? Ajutati-ma. Vreau un raspuns cat mai detaliat posibil, dau funda. big grin

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Are un buton de reset, tine apasat cam 30 de secunde, te conectezi la computer pe un port normal(nu pe wan), intri pe router (scrie pe spatele lui 192.168.1.1 sau ce ai tu acolo), dupa ce ai intrat trebuie sa reconfigurezi routerul, se face in functie de ce furnizor de internet ai. La conectare ai o parola (cea cu care intri pe router), trebuie inlocuita (nu e cea de la wireless, e cea de acces la router). Daca intra cineva pe wifi iti poate schimba parola si reconfigura internetul.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Reconfigureaza-l!