| TVD13 a întrebat:

Hi TPU!
Plss Help... E chestiune de viata si de moartelaughing
Poi nu stiu la ce am umblat eu si acum cand sting calculatorul sau il aprind imi apare o chestie cu Windows Vifa sai Fifalaughing asa si acum imi apare jos asta
`You may be a victim of software counterfeiting. This copy of Windows did not pass genuine windows validation. Ask for genuine microsoft software`
Deci habar nu am ce este asta. Eu cred ca e un Virus dar eu am anti-virus si daca vede soramea spuneti-mi ce este si ce trebuie saa fac
Plsssss urgent... Dau funda:Xbig grin

9 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Daca mentionai si ce windows ai...pentru 7 http://www.filesonic.in/file/240963511/WAT_Remover.rar

| MarkTremonti a răspuns:

Mesajul acesta iti apare cand downloadeaza Windowsul un update legat de Genuine Activation care iti scaneaza sistemul sa vada daca Windowsul este original sau este doar o copie. Pentru a preveni in viitor problema aceasta, nu mai lasa Windowsul sa isi fac singur update. Acum depinde ce Windows ai. Daca ai Win 7 atunci vei intra in Control Panel-Windows Update-Change settings si la Important updates selectezi campul "Check for updates but let me choose whether to download and install them". Ceva de genul este si la XP, tot in Control Panel si la Windows Update trebuie sa intri dar nu mai stiu tot in amanunte.
Acum ca sa iti dispara chestia aia si sa nu fi nevoita sa reinstalezi Windows downloadezi de aici http://fisierulmeu.ro/50IIPK5MVL7T/Programe-rar.html; sunt 2 variante:unul pentru Win 7 si unul pentru XP. Acest program iti va reactiva Windowsul si va "pacali" acel update de Genuine cum ca Windowsul tau este original si activat. Sper ca ti-a fost de ajutor... daca mai ai intrebari si nu reusesti spune exact ce problema vei intampina si voi incerca sa te ajut.

| dragonul96 a răspuns:

Sall. am patit si eu asa. si mi-am instalat din nou windowsul, bine ca am chemat un inginer, ca aveam probleme si cu placa video, deci traducerea din ce ai scris tu acolo sus in engleza este:
Aţi putea fi, o victimă a contrafacerii software-ului. Această copie de Windows nu trece de validare Original ferestre. Adresaţi-vă pentru software-ul Microsoft autentic `
. deci tie sigur cine tia instalat windowsul tia instalat ceva fals, si nu e un windows original, asa am patit si eu can am chemat un baiat. si imi scria tot la fel. trebuie instalat windowsul. te sfatuiesc sa chemi un inginer specializat, nu toti prostii. bafta

Răspuns utilizator avertizat
| dianaandra1467 a răspuns:

Si la mine: Avast Anti Virys imi apare de cand` dar este doar o propunere. Zicea: Click Free Descarcation! Daca caseta aceea este albastra, propunere. Daca este rosie este virus.

| stefi26 a răspuns:

Probabil cum ai descarcat ceva era si un program cu as ceva ca si eu am patit-o

| PsychoDLight a răspuns:

Este o atentionare cum ca windowsul tau nu e original. Nu face rau calculatrului dar poate deveni suparator. Ar putea sa nu mai apara daca deactivezi automatic updates'urile de la windows.sau daca iti pui windows original tongue

| AyameSte a răspuns:

Nu ai windows cu licenta. Iti trebuie licenta big grin

| radu97theone a răspuns:

Ti-ai formatat pcu curand? pentru ca eroare provine de la windows si iti zice ca se interfereaza cu ceva nu stiu nu am inteles partea aia dar iti zice ca versiunea aia de windows nu e orifinala nu e virus