| anonim_4396 a întrebat:

Imi merge foarte greu coputerul si de vreo 7 ori am reinstalat windowsul si degeaba se ajunge inapoi aici. Ar trebui sa iau vreun cleaner depe net? Dupa cum spuneam reinstalarea windowsului nu e o solutie.

7 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Da mai multe detalii. de unde sa stie cineva de ce nu iti merge cand nu stie ce ai acasa, ce windows

| Cascavalus a răspuns (pentru jeek0):

Windowsul este xp disc c de 24 gb

| Cascavalus a răspuns (pentru jeek0):

Windowsul este xp iar disc c de 24 gb

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Nu nu lua nici un cleaner de pe net majoritatea sterg cate ceva din windows si no-sati prea placa.A si daca vrei sa-ti mearga pc mai repede ar fi 2 solutii concrete 1Sa stergi fisiere inutile 2Schimba placa video procesorul etc in ceva mai bun daca zici ca reinstalarea windowsului nu te ajutawinking

| IT4Ever a răspuns:

Ar fii recomandata o curatare interna si inlocuirea pastei termoconductoare..De cand nu l-ai curatat?

| ZendyTeam a răspuns:

1. Intodeauna trebuie sa ai 20% din partitia windowsului libera.
Daca ai 100 de gb in c: trebuie sa ai liber 20 de gb permanent.
Imagineaza-ti ca te pun pe tine intr-o camera plina cu de toate. sti care unde sunt. dar cand ti le cer. zici stai sa ajung la el. ceva de genu. si pana iti faci loc. iti ia timp mult de raspuns.

2. Vorba colegului da mai multe detalii despre pc-ul tau. Ce compinente are, si te vom putea ajuta mai mult de atat. decat sa dau eu cu presupusul, si sa iti dau informati eronate.

3. Da poate fi si de la pasta termoconductoare.
4. Cam nasol doar 24 de gb in partitia winului. Gandeste-te unde mai pui alte programe? Poate mai vrei si photoshop, corel, sa nu zic de gaming. NFS, Fifa, si alte jocuri giganice. in fine.

Stima Zendy.

| Cascavalus a răspuns (pentru ZendyTeam):

Pai nu am eu nevoie de multe jocuri e mai mult de doua JOCURI NU TIN DACA MA PLICTISESC de unul il uninstalez si pana gasesc altul dureaza... pcul e din 2009 si mergea foarte bine dar am vrut de cateva ori sa iau altul dar cand sa il iau mau atras alte chesti gen: tableta, ps si am zis dal drequ de pc.dar m-am plictisit si ajung tot aici am sa dau cateva detalii imediat stati sa se deblochezebig grin