Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

Latopul poate fi folosit conectat la priză şi cu bateria scoasă?

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Da. In felul asta salvezi viata bateriei. Atentie! Ai grija, cand il scoti din priza sa fie oprit de tot

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este chiar indicat sa faci asta, pentru a creste durata de functionare a bateriei.

NOname
| NOname a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate, si eu imi foloseam fostul laptop asa, ca oricum nu mai tinea bateria
Si la cel pe care il am acum merge, deci da, poate sa fie folosit conectat la priza

| iDarkness a răspuns:

Da, poti face asta.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Daca tii laptopul in priza continu distrugi celulele din baterie si ni timp ai terminat bateria, daca vrei sa il folosesti fara atunci ai grija sa scoti bateria inainte de al conecta la priza ca la fel omori bateria. fara baterie laptopul merge la fel ca si cu baterie

| minrest a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Dar nu are, fratilor, stecher. Cum il bag in priza?

| LoveSleep a răspuns (pentru minrest):

Ca și cum îl bagi la încărcat.

| minrest a răspuns (pentru LoveSleep):

Da. Dar trece prin baterie, iar in intrebare se precizeaza ''cu bateria scoasa''. Bateria se incalzeste in timp ce folosesti laptopul pe priza, deci e solicitata cumva, se uzeaza intr-o masura.

| AliceNeye a răspuns:

Da, asta face ca bateria ta sa nu se mai strice atât de repede happy
O folosesti doar cand esti plecat de acasa, sau nu ai acces la curent

| Bogdiy14 a răspuns:

Da

| Thisisnotme a răspuns:

Da,dar trebuie sa il in permanenta conectata la priza altfel nu o sa iti porneasca sau ti se va inchide in timoul utilizarii.

| predatorrekt a răspuns:

DA

| AlexTixx12 a răspuns:

Da se poate el mai are un acumulator de rezerva in caz ca da curetul prea tare sa nu se arda! Daca e bun acumulatorul ala din el tine mult si bine!

| Badita_Cosmin_1994 a răspuns:

Recomandat este sa folosesti laptopul fara baterie doar conectat la priza. Insa eu am un Toshiba de 4 ani si la ora actuala bateria ma ține 2h30. Bateria nu am scos o niciodată insa l-am ținut in priza doar cat a durat încărcarea ei 100%.