| MrHello a întrebat:

Merita sa iau un i5 in locul la amd fx8310? [pentru gaming]

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Merita, dar sa fie macar din generatia a 4-a pe haswell, altfel nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru MrHello):

Exact.Orice i3/i5/i7 care este pe haswell este gen. a 4-a.
Bineinteles ca iti trebuie si placa de baza pe socket 1150

Răspuns utilizator avertizat
| CPAElites a răspuns:

Haha.Daca schimbi procesorul trebuie sa schimbi si placa de baza tongue laughing
De curiozitate : Ce placa video ai? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| madalinfindrihan a răspuns:

Da i5 e mult mai bun decat amd.

| Stufii a răspuns:

Salut! Am facut o comparatie intre un i5 4440S si AMD FX8310, uite aici http://www.game-debate.com/....../index.php
Nu am stiut ce procesor sa pun si l-am ales pe acesta deoarece e aproape de performantele acelui AMD. Poti alege tu modelul pe care vrei sa-l compari. Nu stiu daca te ajuta, dar oricum, bafta. :)

| BlackCat13 a răspuns:

Da