| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Merita sa upgradez windows 8.1 la 10?
Argumentati de ce DA sau NU. Funda pentru cel mai convingator raspuns!

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu cred că ar fi bine să faci upgrade, eu deja mi-am rezervat actualizarea care va fi pe data de 29.07, windows 10 va consuma mult mai puțin decât 8.1, se zice ca consumul RAM duce undeva similar Windowsului XP, în ciuda faptului ca e mult mai nou si mai avansat față de acesta. Va veni cu un browser prestabilit ce va înlocuii Internet Explorer, se numeste Spartan, se zice ca va fi mult mai bun decât Chrome, ceea ce cred ca e un lucru foarte bun, per total cred că se merită, acum nu știu cum va rula jocurile, ceea ce nu prea mă intereseaza deoarece nu prea mă joc pe calculator.

| FlorinSalamNr1 explică (pentru RobertMoon):

Eu joc jocuri si la chestia asta nici eu nu stiu ce sa zis, din cate am citit pe net, acest windows este un fel de keylogger cu care cei de la Microsoft ne urmareste, iar performanta in jocuri e mai mica cu vreo cateva FPS-uri fata de celelalte windows-uri, ceea ce e mult pentru un pc mai slab.

| RobertMoon a răspuns (pentru FlorinSalamNr1):

Mă îndoiesc, oricum e mult mai light, deci ar trebui să mearga mai repede jocurile.