| DarkShina5566 a întrebat:

Nu inteleg ce are imprimanta mea, de cateva saptamani nu printeaza pot sa trag la xerox dar nu printeaza, dau click pe "print" si nimic. Oare ce sa intampla? Mentionez ca e o imprimanta HP deskjet F4172

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Nea Stangaciu, nu exista post in care sa nu bagi ceva legat de eMag. Ai ceva beneficii?
Trecand peste asta, daca poate folosi imprimanta ca xerox, deci copiator, nu foloseste cartusele? Sau copiaza cu acuarele?
Trecand si peste asta, @DarkShina5566 verifica conexiunea cu calculatorul (incearca sa scoti cablul USB cat timp calculatorul este pornit, asteapta 10 secunde si introdu-l iar - in cel mai bun caz va functiona din prima sau isi va face cateva setari, in cel mai rau caz... nu va functiona). De asemenea poti incerca sa mergi in Control Panel -> Printers, sa verifici ca imprimanta nu este trecuta in mod offline, si sa incerci un Print Test. Astept sa ma hranesti inapoi (feedback).

3 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.Încearcă să testezi cartuşele impimantei într-un fel.Cu tot ce te pot ajuta ar fi un link de unde poţi cumpăra cartuşe cel mai ieftin.zic eu: http://goo.gl/kbWss.O zi bună.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Incearca sa reinstalezi cd-ul imprimantei. Se prea poate sa se fi intamplat ceva cu soft-ul. Bafta!

| Rebelufaracauza_Ghin_1988 a răspuns:

S-a gasit vreo rezolvare? ca pana acum numai cacaturi de raspunsuri