| plophi a întrebat:

Ok am o intrebare la care eu nu am gasit raspunsul pana acum.nu stiu cum naiba cand mi-am bagat cardul de memorie de la teleofn in adaptor am dat pe 'lock' si acum nu mi-l mai accepta nici in telefon nici in PC. Aveti vreo idee cum il pot debloca? Multumesc anticipat astept ideile voastre.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Deblochează-l de la butonul ăla micuţ cu şină.
Dă-l să fie în sus şi la card şi la adaptor.
Dacă tot nu merge,... ghinion. S-a stricat!

| maryus92 a răspuns:

Nu stiu daca nu ti-l mai recunoaste nici pc nici telefonul poti sa il arunci pentru ca o fi facut scurt circuit sau ceva de genu asta si nu o sa il poti formata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca vorbim de un microSD. Majoritatea adaptoarelor au in stanga un buton micut, cu sina. Baga din nou cardul in adaptor si muta butonul ala.

| kitty beautygirl a răspuns:

Nam idei:d

| plophi explică:

Am cam incercat tot din sugestiile voastre...insa nu imi ramane decat sa il duc eventual la un centru ceva... oricum va multumesc pentru sugestiile voastre.