| cosmin3confuz a întrebat:

Am nevoide de un raspuns urgent. Am un PC destul de bun... nu are componente chiar noi, aproximativ un an de zile cam tot ce am mai important (sursa, placa video, hard...) dar nu inteleg dc sunt multe jocuri mai mici care acum merg f greu, lag aiurea de tot, iar inainte mergeau super bine. Mai mentionez si ca jocurile mai mari si cu cerinte de sistem mai ridicate imi merg perfect. E ciudat si nu inteleg dc. Am folosit vreo 3 antivirus-uri si am scanat Pc-ul da nu am nimic in neregula. Ce ar trebui sa fac sa imi mearga din nou jocurile mici bine, fara lag?

Răspuns Câştigător
| FloriBla a răspuns:

Depinde de Windows. De exepmlu eu am 7, 64 de biti. Jocurile vechi nu merg pe sistem de 64 de biti. Daca ai tot Windows 7, intra in My Computer > System Properties si vezi ce ai tu. Imi pare rau ca pot sa te ajut mai mult.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este din cauza ca ai pc-ul prea bun deaorece jocurile acelea vechi mergeau pe un anumit sistem maxim dar tu il ai nou..si nu il suporta.asta este cauza e o problemades intalnita la pc-urile bune!

| cosmin3confuz explică (pentru anonim_4396):

Lol... straight face imi cam pare rau crying de asta

| SarosBogdan a răspuns:

De vina e Widoxul, am patit-o si eu de multe ori...

| Lynnfield a răspuns:

Chiar vrei sa te cred ca ai folosit 3 antivirusi?
Ai minţit, aşa poti minţi şi în alte privinţe, Cum ar fi că pc-ul tau este destul de bun, ne duci în eroare, tu nu sti cum este pc-ul tau, tu nu sti ce este ăla pc, nu ai făcut o configuratie nici măcar nu sti ce este aia. L-ai cumparat de la Domo, Altex sau alte magazine de genu în rate sau cu bani la pachet acum un an avand componente refurbished de la alti producatori.
Cum sa te putem ajuta daca tu minţi?

| cosmin3confuz explică (pentru Lynnfield):

Dragul meu... cum te mai cheama : nu am mintit deloc, am spus ca am unele componente mai noi de vreun an si un pic, nu am zis ca am PC cu procesor I7, daca tu nu ma poti ajuta atc nu mai pretinde ca mint laughing), ca te cam faci te cacao asa...

| Lynnfield a răspuns (pentru cosmin3confuz):

De ce nu recunosti ca nu îti merg jocurile (nici unul) nu este nimic jenant în asta, mai toţi au panarame de calculatoare cu care se laudă ca sunt niste OZN-uri că le merg Metro Last Light sau Tomb Raider pe ultra dar ei nu pot juca nici macar CS şi vror sa afle cum.
Îi poţi prosti pe ceilalţi ca îţi merg jocurile ce cer multe resurse iar celelalte nu, dar nu încerca şi cu mine pentru că o să te faci tu de cacao. Întrebarea asta este de stil si bagare în seama pe tema jocurilor low pentru a explica ce bun PC ai tu incat jocurile alea ce cer putine resurse nu merg pe el, aici ai vrut să ajungi de la bun început.

| cosmin3confuz explică (pentru Lynnfield):

Frate credeam ca pe site-ul asta TPU.ro, toti sunt amabili si ajutatori, tu vad ca nu ma crezi, si apropo nu am zis ca imi merg jocuri de ultima generatie! cand am zis asta? imi merg unele doar, in rest jocuri de cerinte medii, cand am mintit daca nici macar nu am zis ca merge Tomb raider,... Fifa 13, sau ce ***-uri mai ai tu in minte

Răspuns utilizator avertizat
| KniF3Official a răspuns:

La ce te refir prin jocurile mici? Mc? si nu stiu exact ce ai dar mie im mg inevers happy in fine uite un pont: CTRL+alt+delete si o sa ti se aprinda Manager activitati dai la procese si sa zicem ca vr sa-ti mearga bine Minecraft dai la porcese si cauti javaw dai click dreapta stabilire prioritate si maxim (nnu TImp Real) si o sati mg mai bine happy Sper ca te-am ajutat

| cosmin3confuz explică (pentru KniF3Official):

Mersi mult, pai jocuri precum urban freestyle soccer

| scrimintdaniel a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza a prea multe antivirusuri sau din cauza ca jocurile mai vechi functioneaza pe baza unor componente mai vechi.