| Mihay_Adrian_1995 a întrebat:

Sal TPU am si eu o problema care suna asa.

Am sunat azi la Romtelecom pentru imi face Ip static, ip meu fiind dinamic..am vb cu cel de acolo ca in maxim 4 ore o sa il am static...am sunat dupa 4 ore si cica este setat, dar in joc nu merge eu joc fifa si vreau sa hostez eu, dar nu merge deloc am incercat cu cativa si nu vrea...trebuie sa mai setez si eu ceva?

Ori poate trebuie sa dezinstalez fifa? si sa-l instalez iar?

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Despre ce versiune de FIFA vorbesti? Nu prea conteaza daca ai IP static sau Dinamic, conteaza foarte mult ca amandoi sa aveti aceiasi versiune de FIFA si sa nu aveti modificari la ea (gen Liga 1). Recomand folosirea programului GameRanger http://www.gameranger.com/. De pe asta am jucat Fifa 2011 cu multi jucatori si nu am avut probleme legate de IP, ci doar de la versiune.
Bafta.

| Mihay_Adrian_1995 explică (pentru JustCosmin):

Frate nu-s amator in astea stiu de programele Gameranger, hamachi dar eu am comandat la romtelecom special pentru Fifa ip Static sa pot fiu eu host, am auzit pe internet de ceva Port Forwarding..cred ca trebuie setat.

evenso
| evenso a răspuns:

Incearca altceva: da un restart calculatorului, apoi incearca din nou jocul.

| Mihay_Adrian_1995 explică (pentru evenso):

Degeaba,l-am avut si inchis in aceste 4 ore...si tot aia.e vreo problema ca am router?

| pozeanimate a răspuns:

Scoate calculatorul si modemul din priza, pentru 5 minute,
intra pe un site de informatie ip si vezi ce ip ai
http://www.infosniper.net/