| costel121 a întrebat:

am un telefon LG T300 cu touch screen si astazi am alunecat pe gheata si am lovit telefon care era in husa in buzunar (am picat pe el ) si timp de 20 de minute de atunci nu a mai mers touch screenul, iar dupa acea mers.[ dupa ce l-am lovit L-am oprit si i-am scos bateria si cartela]. acum telefonul functioneaza bine. S-ar putea strica touch-ul? dau funda! (ecranul nu s-a spart, nici nu aintrat apala telefon...Va rog ajutati-ma... acum ceva timp s-a blocat din nou! ce sa ii fac? ii trebuie un touch screen nou? daca da catmar costa cu tot cu asamblare?

Răspuns Câştigător
| Edy_7330 a răspuns:

Ma ai noroc da nu prea noroc in sensul ca merge, nu prea in sensul ca mai face ficuri ecranu dul la magazinu de unde l-ai luat cu certificat de garatie si il vor repara ei la mine a cazut pe ecran pe scarile blocului un etaj si ecranu nu avea numic doar ca nu se mai aprindea in schimb telefonul mergea ca si cum ai scoate din priza monitoru de la pc si ai merge cu pc-ul asa funda cv?

| costel121 explică (pentru Edy_7330):

Telefon l-am cumparat de pe net si amcertificat de garantie a fost luat de la Vodafone dintr-un judet mai indepartat merge dus si ntro localitate din appropiere chiar daca pe contract nu e numele meu?

2 răspunsuri:
| Edy_7330 a răspuns:

Pai atunci e in regula chiar daca nu e numele tau pe el trebuie doar sa ai certificatu dai funda?