| Loadout a întrebat:

Salut, am o intrebare pentru utilizatori de Smart Phone cu Android, Recent mi-am luat si eu un telefon dela Vodafone. Vodafone Smart 3, Merge bine, merge aproape ori ce joc pe el, doar ca am vazut la niste prieteni ca ei pot cumpara de pe Market totul Gratis pot lua aproape ori ce joc gratis, Bani si totfelu de chestii in-game. am aflat ca se numeste ROOT, Iar intrebarea mea ar fi, care ar fi cel mai bun ROOT pentru Android Si care sunt Riscurile daca mi-as roota Telefonul, am auzit ca exista si riscuri cum ar fi sa nu mai mearga online, sa nu mai pot acesa marketu sau diverse. dar mai mult pentru IOS pentru android nu stiu exact daca exista riscuri.
Multumesc.

1 răspuns:
| oioneko a răspuns:

Riscul principal pierzi garantia.
Root-ul te ajuta pentru overclock, instalare de sisteme custom etc.
In mare nu exista un beneficiu wow.
Nu se simte pentru un telefon ca Vodafone smart 3, daca ai avea un s3 ar fi ceva.
Poti sa incerci dar nu cred ca te ajuta personal.
Incearca forumul xda acolo vei obtine mai multe lamuriri.
Succes!