| robyzor a întrebat:

Am o mica problema cu PC-ul meu. Recent am reinstalat windows xp(sp3) cu toate driverele ok, insa imi apare o eroare la inchiderea Pc-ului...,, It is now safe to turn off your computer", iar la optiunea mea de turn off computer nu am decat RESTART si TURN OFF, fara STAND BY. Daca cineva stie ce se intampla astept raspuns, ofer funda.

2 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
i-ai dat sa faca o data update la windows si acum o sa iti ceara la fiecare shut down sa faci la fel.
Intra in meniul de start dai clik pe run si scrie „ msconfig" apoi dai click pe „ service" apoi cauti acol optiunea " update windows" ori "windows update " nu mai stiu cum era la xp, debifezi casuta aia apoi dai aply si ok dupa care dai restart. Si n-o sa-ti mai apara la fel.
bafta!

| robyzor explică (pentru tteo92):

Aveam deja update dezactivat, si tot nu imi merge shut down