| AndRobert a întrebat:

Salut,am o problem cu calculatorul,eu curatam unitatea si era plina de prafuri si am curat-o,dar dupa am scos din placa de baza, si apoi s-a rupt firul albastru reset sw s-a rupt unde apesi pe monitorul si cand bag cablu de alimentara si cand vreau sa aprind nu apare nimic nici rosu si nici albastru, dr ledul verde este aprins, care este problema?

1 răspuns:
| harhas a răspuns:

1. In primul rand, invata sa te exprimi.
2. Ai rupt mufele de conectare de la ledurile din fata, ledurile care arata starea pc-ului tau.
3. Aia nu e o problema mare daca inca iti functioneaza pc-ul.