| SilviuSTR a întrebat:

Salut, am o problema cu internetul, daca fac un speedtest imi iese la downlaod 900+ down si 600+ upload, cand descarc ceva, de exemplu pe steam, viteza nu trece de 30 Mb/s, dar scade mult sub, pe downlaod manager nu trece de 4 Mb/s, am lasat un videoclip mai jos poate cineva stie.
Tin sa mentionez ca astazi mi s-a instalat internetul.
LINK VIDEO: https://youtu.be/t1PGJ5OZXD0

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Depinde si ce si de unde descarci. La steam e limitat din cauza modului in care instaleaza jocul, la download manager depinde de cati peeri are fisierul. Doar pentru ca ai viteza de conectare mare viteza nu e batuta in cuie. Eu pe laptop cu hdd am scos maxim 40 pe steam si 26 -30.pe apele involburate( daca stii cum zic)

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai SSD? Daca nu, atata pupi ca e limitat de viteza hard-ului.

| SilviuSTR explică (pentru Wr3nch):

Pe hdd am descarcat, dar am testat si pe ssd si tot nu urca peste 10...

| Wr3nch a răspuns (pentru SilviuSTR):

Depinde si ce si de unde descarci. La steam e limitat din cauza modului in care instaleaza jocul, la download manager depinde de cati peeri are fisierul. Doar pentru ca ai viteza de conectare mare viteza nu e batuta in cuie. Eu pe laptop cu hdd am scos maxim 40 pe steam si 26 -30.pe apele involburate( daca stii cum zic)